Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Славје во Кисела Вода, Бадел 1862 нов шампион

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Женската кошаркарска екипа Бадел 1862 е нов шампион на Македонија. Прволигашите од Кисела Вода успеаа да го запишат третиот триумф во финалната серија, против бранителот на титулата Баскет Кам 2021 и со тоа да стигнат до 14-тата вкупна освоена титула.

 

Најтрофејниот женски кошаркарски луб во Македонија, овојпат титулата ја завери на гостински терен во Македонска Каменица, победувајќи со 77:71. Најдобра на теренот беше репрезентативката Александра Стојановска која постигна 27 поени а воедно се закити и со титулата МВП- најкорисен играч на првенството.

- Девојките заслужено го освоија првенството. Беа доминантни во текот на целата сезона, макотрпно тренираа и мислам дека желбата за триумф и дисциплината беа одлучувачки фактори за 14-тата титула на Бадел 1862, - истакна тим менаџерот Љупчо. Павловски.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости