ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren siteleronwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinogüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerstarzbetbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetultrabetnorabahisbetturkeytarafbetbetkomistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetMariobethttp://www.escortbayanlariz.netromabetroketbet girişseojojobet1xbet girişbaywinbetparksekabetholiganbetmatadorbetbetparkbetkomvdcasinodeneme bonusu veren sitelermatbettipobet twittercasibombetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahisistanbul escortcasino sitelericasino sitelerijojobet güncel girişmeritkingbettiltholiganbet girişgrandpashabet girişjojobetbetturkeygrandpashabetbursa escort bayancasino siteleriGrandpashabetÇekmeköy EscortgrandpashabetMeritkingMeritkingjojobetjojobet güncel girişjojobet güncel girişgrandpashabetgrandpashabetjojobet güncel girişMeritkingtarafbetcasibomcasibomcasibomMadridbet Girişmadridbet girişjojobetjojobetcasibomcasibombetebet girişmariobet girişjojobetjojobetbetebetholiganbetBetwild GüncelJojobetholiganbetsuperbetinmariobetpiabettarafbetbahiscomhttps://cpllindengrove.com/jojobetBetturkeyjojobetjojobet güncel girişjojobetjojobetJojobetevden eve nakliyat ankaragaziantep escortgaziantep escortcasibommarsbahisholiganbetbahsegellunabetholiganbetromabetBahiscomjojobetjojobetmariobethacklinkmariobetmariobetholiganbetjojobetbetwildjojobet güncel girişjojobetbettiltsahabetpusulabet
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Ѓорѓиевски: Градиме паркинг места и креираме нов урбан лик на централно јадро на Кисела Вода

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Ѓорѓиевски: Градиме паркинг места и креираме нов урбан лик на централно јадро на Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Во насока на урбанизирање на централниот дел на општина Кисела Вода кој со години наназад е запуштен и покрај барањата на жителите, Општина Кисела Вода започнува со градежни активности кои ќе се интезивираат во претстојниот период.

 

Денес градоначалникот Ѓорѓиевски изврши увид на улицата “Ѓорѓи Димитров”, веднаш спроти ДУРДМОВ “Димитар Влахов”, каде од утрово се работи на изградба на нов паркинг простор и уредување на патеката која ги поврзува “Ѓорѓи Димитров” и улицата “Локов”.

-Се работи за паркинг простор од околу 600 квадратни метри, каде ќе може да се паркираат 65 возила и патека од 300 квадрати која ќе ги поврзе овие две доста фреквентни улици. Во непосредна близина се наоѓаат и училиштето за деца со оштетен вид, како и градинка што укажува на потребата од дополнителни паркинг места, што пак ќе придонесе и за намалување на метежот и на изгубеното време во барање слободно место за паркирање. Освен на подобрување на функционалноста, која е приоритет за нас како локална самоуправа, градежните работи за поплочување и асфалтирање на патеките кои ги стартуваме во централното јадро на Кисела Вода, ќе овозможат уредување на просторот околу зградите и креирање на нов, урбан лик. Сакам да нагласам дека ова е само почеток и дека во периодот што е пред нас интензивно ќе работиме на подобрување на функционалноста и естетиката на Кисела Вода и нејзина трансформација во современа и модерна општина, каква што заслужуват нашите граѓани, изјави градоначалникот Орце Ѓорѓиевски.

Инаку, во изминатиот деветмесечен период, Општина Кисела Вода изгради повеќе паркиралишта, како паркингот на улицата Бранко Заревски. Покрај овој, во населбата Драчево, се гради и уште еден, на улицата Коперникова. Нов паркинг простор добија и жителите на Бирарија, до градинката, како и грашаните кои живеат во близина на бензиската станица кај Мечкаров. Во фаза на изградба е пракиралиштето во Расадник, а веќе се нарачани сообраќајни проекти за улиците Иван Козаров и Христо Татарчев што ќе овозможат нови паркинг места и соодветно регулирање на сообраќајот во мирување.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости