ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortizmir escortholiganbetmatadorbet jugadorfranquicia.comdeneme bonusu veren sitelerSahabet Twittermebbis girişkurtköy escortataşehir escortkadıköy escortkartal escortbahsinewonoddbetmatikmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerholiganbet güncel girişstarzbetMarsbahismarsbahisTarafbetTaraftariumonwin girişholiganbetbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinobahis forumoynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice GirişbetistBest Wall PanelscasibomBahçeşehir EscortOnwinbelugabahisgrandpashabetbetistholiganbetholiganbet girişCasibom girişmariobetsahabetsahabetmarsbahisjojobetmarsbahiskavbetkavbetimajbetneyineholiganbetnorabahisbetkomgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupendik evden eve nakliyattarafbetbim aktüelkayseri evden eve nakliyatdeneme bonusu veren sitelerPusulabettipobetonwinbetsmoveCasibomstarzbet
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Ѓорѓиевски: Ги решивме сите барања за легализација кои имаа целосна документација

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Ѓорѓиевски: Ги решивме сите барања за легализација кои имаа целосна документација

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Ветив за две, а за само една година од мојот мандат ги решивме сите предмети за кои беше поднесена целосна документација или не беа предмет на судски спор, истакна денес градоначалникот Ѓорѓиевски. Додаде дека во наредните три дена на граѓаните ќе им биде доставен до дома решениот предмет.

 

-Кога ја барав поддршката на граѓаните и кога пред нив излегов со мојата програма, ветив дека за две години ќе бидат решени сите предмети за легализација кои се решливи и не се предмет на судски спорови. Иако ветив за две, денес на само една година од мојот мандат завршени се сите барања за легализација за кои моите сограѓани поднеле целосна документација.

За една година од мојот мандат решивме 2474 легализации кои наредните три дена на сите подносители ќе им биде до дома доставен решениот предмет.

Оние пак кои не се решени, се предмети за кои не е доставена комплетна документација и согласно Законот изготвени се заклучоци за прекин за кои граѓаните се навремено информирани.

Со ова, ги завршуваме чистите предмети и апелирам до граѓаните кои се уште не го направиле тоа, до Нова Година да ги достават своите барања до општината за да може да се постапи експресно и позитивно како што беше случај во изминатата година и конечно да се заврши проблемот со дивоградбите, за секој граѓанин да си добие имотен лист за својот дом.

Тука сакам да се заблагодарам и на општинската администрација која во текот на целата година напорно работеше за се ова денес да биде една успешна приказна и да биде решена една голгота со која моите сограѓани се соочуваа во изминатите години.

Кисела Вода се менува, мојот народ го заслужува тоа, истакна градоначалникот Ѓорѓиевски.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости