ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerTaraftariumonwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice Girişgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupendik evden eve nakliyatPusulabetpopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerstarzbetbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetklasbahisesenyurt masaj salonubycasinograndpashabetBetkommariobet girişultrabetmariobetBahiscomHiltonbet girişnorabahisbetturkeytarafbetbetkomkonya günlük kiralık evistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetdinamobetGrandpashabetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netwww.istanbulllescort.net/romabetroketbet girişseocasibomcasibommarsbahismarsbahisjojobetCasibomMeritkingbelugabahis1xbet giriştipobetjasminbetholiganbetbetkombetturkey twittertarafbetsekabetmatadorbetbetturkeymariobetCasinolevantdeneme bonusu veren sitelerjojobet girişjojobettipobet twittercasibomcasibombetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahis
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Со финале во одбојка, Кисела Вода го одбележа Меѓународниот ден на спортот

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Со финале во одбојка, Кисела Вода го одбележа Меѓународниот ден на спортот

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

ООУ “Кирил Пејчиновиќ” е победник во финалето на одбојкарскиот турнир во рамки на возобновениот училишен спорт, кое се одигра денес, на Меѓународниот ден на спортот. Во финалната средба, ,,Кирилци“ предводени од најдобриот играч на средбата и на турнирот Марија Кузмановска, заслужено, со 2:0, славеа против своите врснички од ООУ “Круме Кепески”.

На настанот, присуствуваше и градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, кој им честиташе на победниците и на сите за кои спортот претставува начин и култура на живење.

-Не постои подобар начин од тој -со спорт да се одбележи Интернационалниот ден на спортот и тоа со финален натпревар во рамки на возобновениот училишен спорт во Општина Кисела Вода. Затоа, на самиот почеток, сакам да ви честитам на сите кои сте денес тука, како и на сите спортисти и спортски работници во Република Македонија за кои спортот претставува култура на живење. Свесни дека спортот учи на вистинските вредности во животот, како што се дисциплината, истрајноста, почитување на противникот и правилата на играта, и дека тоа е универзален јазик кој треба да се учи од најрана возраст, Општина Кисела Вода активно работи на унапредување на условите за сите млади спортисти. Преку реализираните проекти во областа на спортот, како што е возобновувањето на училишниот спорт, овозможувањето на финансиска поддршка за талентираните спортисти и спортски здруженија и манифестации, инвестирањето во обнова и изградба на нова спортска инфраструктура, го подигнуваме спортскиот дух и го стимулираме развојот на масовниот и училишниот спорт-изјави градоначалникот Ѓорѓиевски.

По завршувањето на средбата, на свечен начин беа доделени пехарите, медалите и дипломите на најдобрите. Во борбата за третото место со идентични 2: 0 во сетови, одбојкарките на ООУ “Партенија Зографски” славеа над своите врснички од ООУ “Рајко Жинзифов”.

-Денешното финале во одбојка има уште поголемо значење бидејќи не само што е прво по поголем застој во училишниот спорт во Кисела Вода, туку затоа што трибините се полни, а се игра коректно и спортски. Tалентите кои тука ги гледаме носат голем потенцијал за во иднина да го носат гордо македонскиот репрезентативен дрес и да се претстават себеси, Кисела Вода, но и цела Македонија пред светот, истакна градоначалниот Ѓорѓиевски, уште еднаш честитајќи го Меѓународниот ден на спортот и посакувајќи им многу титули на идните спортисти.

Инаку, во рамки на возобновениот училишен спорт во Општина Кисела Вода, оваа натпреварувачка сезона, осумте основни училишта, се натпреваруваат во четири спорта, одбојка, кошарка, футсал, и ракомет.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости