ankara escortdiyarbetdiyarbetganobetbetmarlosweet bonanzaegt oynademo slot oyunlarıcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortizmir escortholiganbetmatadorbet jugadorfranquicia.comdeneme bonusu veren sitelerSahabet Twitterbursa escortmebbis girişkurtköy escortataşehir escortkadıköy escortkartal escortbahsinewonoddbetmatikmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerholiganbet güncel girişstarzbetMarsbahismarsbahisTarafbetTaraftariumonwin girişholiganbetbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinobahis forumoynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice GirişbetistBest Wall PanelscasibomBahçeşehir EscortOnwintrendyol indirim kodutipobetbetkom1winbelugabahisgrandpashabetbetistholiganbetholiganbet giriş
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Кисела Вода: Граѓаните да аплицираат за субвенции за огревно дрво

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Кисела Вода: Граѓаните да аплицираат за субвенции за огревно дрво

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода го објави повикот до граѓаните за субвенционирање на дел од трошоците за купување на дрва за огрев. Од денес, па во наредните 5 дена жителите на општината кои набавиле огревно дрво во периодот од 01 април 2023 година, можат да аплицираат за финансиски надомест во износ од 500 денари (со вклучен персонален данок) за секој купен метар кубен (1 m³) дрва за огрев, но до максимална вкупна количина до 10 кубни метри (10 m³) дрва или по 350 денари (со вклучен персонален данок) за секој купен метар просторен (1 метар просторен) дрва за огрев но до максимална вкупна количина до 14 метри просторни (14 метри просторни).

 

Барањaта за субвенционирање и доказот за оствареното купување во форма на потврда, испратница или останат документ (фотокопија) кој треба да биде со датум од 01 април 2023 година, се поднесуваат заедно со останатата потребната документација во затворен плик преку Архивата на општина Кисела Вода до Комисијата за спроведување на постапката.

Целокупната потребна документација и критериумите за добивање на субвенции се достапни на општинската веб страница на следниот линк:

https://kiselavoda.gov.mk/content-data/Broshuri/Oglas5434.pdf

Архивата на општина Кисела Вода примените барања ќе ги евидентира со точно време на поднесување (датум, час и минута), заради воспоставување на редослед по кој ќе се разгледуваат и прифаќаат барањата на база прв дојден - прв услужен и се до исполнувањето на предвидените финансиски средства од 1.200 000, 00 денари со вклучен персонален данок.

Јавниот повик ќе трае вкупно 5 (пет) работни дена сметано со денот на објавувањето.

Општина Кисела Вода преку најразлични субвенции ги помага своите жители. Покрај субвенциите за огревно дрво, веќе обезбедивме финансиска поддршка и за печки за пелети, за пелети како енергенс, за кофинансирање при набавка на термоизолациони материјали за реконструкција на фасади на станбени згради, како и за поправка и санација на постоечки лифтови  во станбени згради на подрачјето на општината.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости