ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerTaraftariumonwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice Girişgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupendik evden eve nakliyatPusulabetpopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerstarzbetbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetklasbahisesenyurt masaj salonubycasinograndpashabetBetkommariobet girişultrabetmariobetBahiscomHiltonbet girişnorabahisbetturkeytarafbetbetkomkonya günlük kiralık evistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetdinamobetGrandpashabetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netwww.istanbulllescort.net/romabetroketbet girişseocasibomcasibommarsbahismarsbahisjojobetCasibomMeritkingbelugabahis1xbet girişelexbetjasminbetholiganbetbetkombetturkey twittertarafbetsekabetmatadorbetbetturkeymariobetCasinolevantdeneme bonusu veren sitelerjojobet girişjojobettipobet twittercasibomcasibombetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahis
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Ѓорѓиевски: Проектот за асфалтирaње на улицитe во населбата Градинар e во финална фаза

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Ѓорѓиевски: Проектот за асфалтирaње на улицитe во населбата Градинар e во финална фаза

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Градоначалникот Ѓорѓиевски утрово е во населбата Градинар, каде започна реконструкцијата на улицата “Борис Трајковски 7” со должина од околу 1 км и уште 6 други улици со должина од околу 750 метри.

 

Се работи за нова фаза од проектот за обнова на патната инфраструктура во оваа населба, каде во изминатиот период Општина Кисела Вода изгради фекална канализација. Паралелно со асфалтирањето на овие сообраќајници се одвива поплочување со павер елементи и на повеќе други краци од улицата “7”.

До крајот на годинава ќе биде финализиран овој обемен проект со површина од 12 000 м2 кој на жителитe од Градинар конечно ќе им донесе современи услови за живот, постоење на квалитетна подземна и надземна инфраструктура.


-Денес сме на улицата “Борис Трајковски 7” во населбата Градинар, каде започнавме со градежни активности за реконструкција на овој потег долг околу 1км, каде претходно изградивме фекална канализација. Со асфалтирање ги опфаќаме и улиците 1,2,3, 4, крак од улица 5, како и улицата која води кон булеварот "Србија". Во исто време се поплочуваат со павер елементи и повеќе краци на улицата “7”. Како што ветив, жителите на населбата Градинар, Новата 2024 година ќе ја започнат со целосно обновена патна мрежа со површина од 12000 м2, додека новата канализационата мрежа веќе се користи и фекалните води завршуваат во изведените колектори по булеварот Србија и покрај Усјанскиот Канал. Инфраструктурните зафати кои ги преземаме и во Градинар и во сите други населби и населени места во општина Кисела Вода значат надминување на проблеми чие постоење е недозволиво за денешницата. За мене како градоначалник беше несфатливо што никој претходно не се занимавал со овие прашања и токму затоа и во годината што доаѓа тие ќе бидат приоритетни. Работејќи да постигнеме рамномерен регионален развој на сите месни и урбани заедници низ општина Кисела Вода, продолжуваме со интензивна работа се додека не успееме во намерата сите наши жители да добијат модерни и современи услови за живеење-изјави градоначалникот Орце Ѓорѓиевски.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости