Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Градоначалникот Ѓорѓиевски оствари средба со италијанскиот амбасадор Андреа Силвестри

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес оствари средба со италијанскиот амбасадор Андреа Силвестри. На средбата, на амбасадорот му беа презентирани стратешките планови и приоритетни проекти, со посебен акцент врз потенцијалите со кои располага Општина Кисела Вода.

Повеќе: Градоначалникот Ѓорѓиевски оствари средба со италијанскиот амбасадор Андреа Силвестри

Координативен состанок на Арсовска и Ѓорѓиевски за проблемите под надлежност на Град Скопје

Рејтинг на корисник:  / 0

Раководствата на Општина Кисела Вода и на Град Скопје денес одржаа координативен состанок заедно со претставници на јавните претпријатија и секторите при Градот од една страна и претставници на урбаните и месните заедници од општина Кисела Вода, од друга страна.

Повеќе: Координативен состанок на Арсовска и Ѓорѓиевски за проблемите под надлежност на Град Скопје

Градоначалникот Ѓорѓиевски на средба со директорот на ЈП Паркови и зеленило, Ангеле Сотировски

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, денес оствари средба со директорот на ЈП Паркови и зеленило, Ангеле Сотировски. На средбата во Општина Кисела Вода, на која присуствуваа и претставници од неколку сектори во ова претпријатие, како и советникот од Советот на Кисела Вода, Иван Митровски, беа дефинирани насоки за активно делување на двете институции кои треба да го подигнат квалитетот на живот во општината.

Се разговараше за одржувањето на јавното градско зеленило, за подигнување на нови јавни зелени површини, како и на парковите низ Кисела Вода. Градоначалникот Ѓорѓиевски ги информираше за изградбата на новите паркови во Припор и во Дупки, чија изградба е во полн ек. Ги извести и за неодамнешното пошумување на Усје со 2500 аризонски чемпреси, по што се говореше за одржувањето, како дејност која е во ингеренција на ова јавн претпријатие. Средбата финишираше со заеднички договор за следните чекори кои Општина Кисела Вода и ЈП Паркови и зеленило ќе ги преземат во насока на подобрување на хуманото живеење во овој дел од градот.

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи шестата пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи шестата пленарна седница на 28 јануари 2021 година (петок) со почеток во 12:00 часот, со следниот дневен ред:

Повеќе: Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи шестата пленарна седница

Општина Кисела Вода гради самоодржлив парк кај кружниот тек меѓу Припор и Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Ѓорѓиевски денес изврши увид во изградбата на модерен парк во населбата Припор, на местото каде постоеше дива депонија.

Повеќе: Општина Кисела Вода гради самоодржлив парк кај кружниот тек меѓу Припор и Кисела Вода

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa