Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Градоначалникот Ѓорѓиевски положи свежо цвеќе пред споменикот на Кузман Јосифовски Питу

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Ѓорѓиевски и делегација од општина Кисела Вода, денес положија свежо цвеќе на споменикот на Кузман Јосифовски Питу, во истоименото училиштето кое денес го одбележува својот патронат.

Повеќе: Градоначалникот Ѓорѓиевски положи свежо цвеќе пред споменикот на Кузман Јосифовски Питу

Инклузија и олеснување на образовниот процес на лицата со попреченост во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Дефектолозите и психолозите од училиштата ООУ Рајко Жинзифов, ООУ Круме Кепески, ООУ Кирил Пејчиновиќ, ООУ Св. Климент Охридски, ООУ Кузман Шапкарев и ООУ Партеније Зографски  во општина Кисела вода, заедно со претставници на невладините организации Крик и Леад, советници на општина Кисела Вода и лица со попреченост беа дел од тркалезната маса насловена „Инклузија и олеснување на образовниот процес на лицата со попреченост“.

Повеќе: Инклузија и олеснување на образовниот процес на лицата со попреченост во Кисела Вода

Ѓорѓиевски: Инвестиравме 7.2 милиони денари во ЈДГ "8 Март"

Рејтинг на корисник:  / 0

Продолжува инвестицискиот процес на општина Кисела Вода за унапредување на условите за децата во градинките. Градоначалникот Ѓорѓиевски, придружуван од директорката на ЈДГ “8 Март”, денес го посети објектот “Пеперутка 2” во Драчево, каде се извршија градежни зафати за преадаптација на кујната и пералната, се изврши промена на електричната инсталација, се подобри енергетската моќност на објектот, а во моментов се врши набавка на современа кујнска опрема.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Инвестиравме 7.2 милиони денари во ЈДГ "8 Март"

Денот на мајчиниот јазик одбележан во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Со пригодна манифестација, Општина Кисела Вода го одбележа денешниот 21-ви февруари, Светскиот ден на мајчиниот јазик. Во присуство на претставници од Општината, во ПОУ “Кузман Јосифовски Питу”, беа доделени награди за најуспешните на распишаниот литературен и ликовен конкурс на тема: „Јазикот е нашата татковина – Блаже Конески“.

Повеќе: Денот на мајчиниот јазик одбележан во Кисела Вода

Општина Кисела Вода го санира Домот за култура “Билјана Беличанец”

Рејтинг на корисник:  / 0

Започна санацијата на Домот за култура “Билјана Беличанец”. Градежните активности за санирање на штетите настанати поради неодржување на објектот од страна на претходните општински власти, ќе се одвиваат во наредните неколку месеци.

Повеќе: Општина Кисела Вода го санира Домот за култура “Билјана Беличанец”

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa