Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

И оваа година ќе има награди за најдобрите ученици, спортисти и просветни работници во училиштата и градинките

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода и оваа година ја продолжува традицијата на наградување и стимулирање на талентираните ученици и спортисти од основните училишта и наградување на најдобрите просветни работници од основните училишта и јавните детски градинки кои опстојуваат на територијата на општината.

Повеќе: И оваа година ќе има награди за најдобрите ученици, спортисти и просветни работници во училиштата и градинките

Финасиска поддршка од Општина Кисела Вода за меѓународно наградуваниот теквондист Иван Ѓорѓиовски

Рејтинг на корисник:  / 0

Кисела Вода има таленти кои ја позиционираат високо на меѓународната спортска сцена и тоа е успех кој Општината треба да го цени, вреднува и награди, беше заклучокот на градоначалникот Орце Ѓорѓиевски кој оствари средба со Иван Ѓорѓиовски, освојувач на бројни медали во теквондо натпреварувањата.

Повеќе: Финасиска поддршка од Општина Кисела Вода за меѓународно наградуваниот теквондист Иван Ѓорѓиовски

На патронатот на ЈДГ“Весели Цветови” градоначалникот Ѓорѓиевски најави отворање на нова градинка

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, попладнево беше дел од одбележувањето на 77-годишнината на детската градинка “Весели Цветови”.

Повеќе: На патронатот на ЈДГ“Весели Цветови” градоначалникот Ѓорѓиевски најави отворање на нова градинка

Се санира улицата “Јанко Мишиќ” во населбата Драчево

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода започна со санација на улицата “Јанко Мишиќ”. Во наредните 10-тина дена на оваа фреквентна улица лоцирана во јадрото на населбата Драчево ќе се гребе оштетениот асфалт и целосно ќе се замени со нов.

Повеќе: Се санира улицата “Јанко Мишиќ” во населбата Драчево

Благодарница и зголемена финансиска поддршка од Кисела Вода за шампионките од “Бадел 1862”

Рејтинг на корисник:  / 0

Новите шампиони во женска кошарка во Македонија, Бадел 1862, денес беа на прием кај градоначалникот на Кисела Вода. По минатонеделниот успех каде на гостински терен во Македонска Каменица, спортистките од најтрофејниот женски кошаркарски клуб во Македонија повторно запишаа победа и стигнаа до 14-тата вкупна освоена титула.

Повеќе: Благодарница и зголемена финансиска поддршка од Кисела Вода за шампионките од “Бадел 1862”

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa