Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Темелна реконструкција на ул. Славка Динкова во Драчево-се решава проблемот стар 30 години

Рејтинг на корисник:  / 0

Се решава проблем кој веќе триесет години ги мачи жителите на населбата Драчево. Улицата Славка Динкова која е една од главните сообраќајни артерии, како сообраќајница која ги поврзува повеќето улици со главната, Јустинијан Први ќе биде темелно реконструирана, а со поставувањето на нова атмосферска канализација, ќе се надмине и проблемот највидлив при обилните дождови.

Повеќе: Темелна реконструкција на ул. Славка Динкова во Драчево-се решава проблемот стар 30 години

Обезбедени донации за децата со посебни потреби од ООУ "Невена Георгиева Дуња"

Рејтинг на корисник:  / 0

Дидактички материјал и опрема за децата со посебни потреби беше обезбедена за ООУ “Невена Георгиева Дуња”. Донацијата е наменета за сензорната соба во училиштето и се состои од персонален компјутер со монитор заедно со детска тастатура со зголемени тастери и вертикално глувче, скенер, принтер, ламинатор, сензорна табла, други наменски материјали и асистивна технологија.

Повеќе: Обезбедени донации за децата со посебни потреби од ООУ "Невена Георгиева Дуња"

Градоначалникот Ѓорѓиевски заедно со пожарникарите на опожарениот објект во Пржино

Рејтинг на корисник:  / 0

Веднаш по добиената информација за избувнатиот пожар во напуштениот објект во населбата Пржино, градоначалникот Орце Ѓорѓиевски со општинските служби излезе на терен со цел да помогне во справување со огнот. Им се заблагодари на екипите на Противпожарната бригада и МВР кои и покрај отежнатите временски услови успеаја да го локализираат пожарот. Воедно, поради информациите кои кружат за влијание на човечки фактор во овој немил настан, апелираше за брза и сериозна истрага.

Повеќе: Градоначалникот Ѓорѓиевски заедно со пожарникарите на опожарениот објект во Пржино

Договорена соработка помеѓу Општина Кисела Вода и турската фондација "Маариф"

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски вчера беше домаќин на претседателот на турската фондација во Македонија, “Маариф”, Мехмед Баран, директорот на кампусот во Скопје, Зекерија Арслантурк и нивниот асистент, Нуман Идриз.

Повеќе: Договорена соработка помеѓу Општина Кисела Вода и турската фондација "Маариф"

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa