Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Се асфалтира улицата “Рилски Конгрес” во населбата Црниче

Рејтинг на корисник:  / 0

Финализираат градежните работи за санација на коловозот на улицата “Рилски Конгрес” во населбата Црниче, кои течеа во изминатите три седмици. Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес изврши увид во асфалтирањето на улицата, на што претходеше гребење на постоечкиот оштетен асфалт и нивелирање на шахтите.

Повеќе: Се асфалтира улицата “Рилски Конгрес” во населбата Црниче

Ѓорѓиевски: Обезбедивме 16 нови дигитални табли за основните училишта во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес го посети ООУ “Св. Климент Охридски”, во кое од вчера се поставени нови дигитални табли. Истите се дел од донацијата која Општина Кисела Вода ја обезбеди преку партнерство со Центарот за развој на Скопски плански регион и преку која, 16 вакви уреди се распоредени низ сите општински училишта.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Обезбедивме 16 нови дигитални табли за основните училишта во Кисела Вода

По три децении нова водоводна мрежа на улиците “Церска” и “Христо Узунов”

Рејтинг на корисник:  / 0

Голем, триесетгодишен проблем на жителите на Црниче започна да се решава денес. Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, заедно со градоначалничката на Град Скопје и директорот на ЈП Водовод и канализација, Златко Перински, присуствуваа на отпочнување на градежните активности за реконструкција на водоводната мрежа на улиците “Церска” и “Христо Узунов”.

Повеќе: По три децении нова водоводна мрежа на улиците “Церска” и “Христо Узунов”

Координирана акција на ЈП Лајка и Општина Кисела Вода за заловување на кучиња скитници

Рејтинг на корисник:  / 0

Повеќе бездомни кучиња беа заловени од неколку фреквентни локации во општина Кисела Вода од страна на ЈП “Лајка”. По пријави од повеќе граѓани, во координација со Општина Кисела Вода, заловувачкиот тим на ова претпријатие делуваше на ул. “Димитрија Чуповски”, ул. “Малешевска”, ул. “Борис Трајковски”, населба Пинтија, ул. “Димо Хаџи Димов”, ул.” Христо Татарчев” и ул. “Антон Димитров”.  

Повеќе: Координирана акција на ЈП Лајка и Општина Кисела Вода за заловување на кучиња скитници

Од Кисела Вода започна големата пролетна работна акција на градот Скопје и јавните претпријатија

Рејтинг на корисник:  / 0

 Од Кисела Вода, градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска,  заедно со директорите на јавните претпријатија на Град Скопје и градоначалникот на Општина Кисела  Вода, Орце Ѓорѓиевски, го најавија денешниот почеток на пролетната работна акција низ сите скопски општини.

Повеќе: Од Кисела Вода започна големата пролетна работна акција на градот Скопје и јавните претпријатија

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa