Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Општина Кисела Вода договори соработка со Горанското друштво

Рејтинг на корисник:  / 0

Меморандум за соработка потпиша Општина Кисела Вода со Здружението на граѓани Горанско друштво. Воспоставување на проектна соработка за подобрување на квалитетот на живот, демократските вредности и развој на општината се главните постулати врз кои се темели потпишаниот документ.

Повеќе: Општина Кисела Вода договори соработка со Горанското друштво

Општина Кисела Вода обезбеди парична и помош во расчистување на опожарениот објект во Драчево

Рејтинг на корисник:  / 0

По вчерашното опожарување на барака на улицата ул.”Методија Патчев” во Драчево, која речиси сосема изоре, денес, сезонските работници ангажирани од Општина Кисела Вода вршат целосно расчистување на опожарената покуќнина и другите остатоци.

Повеќе: Општина Кисела Вода обезбеди парична и помош во расчистување на опожарениот објект во Драчево

Опомени за сопствениците на хаварисани возила од Кисела Вода-рокот за отстранување е 15 дена

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода вчера започна со акција за изрекување опомени на сопствениците на хаварисани возила на оваа територија. Во текот на овие две седмици, преку соработка со ПСОН –Кисела Вода и РСБСП- Скопје, имателите на хаварисани возила, со летоци оставени на возилата, ќе бидат потсетени дека е нивна законска обврска да ги отстранат.

Повеќе: Опомени за сопствениците на хаварисани возила од Кисела Вода-рокот за отстранување е 15 дена

Следната недела акција за бесплатно собирање на кабаст отпад

Рејтинг на корисник:  / 1

Општина Кисела Вода ги информира своите жители дека од 21.03.2022(понеделник) до 27 март (недела), ќе се одвива акција за подигнување на кабаст отпад. Преку сорaботка со ЈП “Комунална Хигиена” која ќе постави специјални садови за кабаст отпад на неколку локации, граѓаните ќе можат да го остават, по што тој бесплатно ќе биде подигнат и транспортиран на соодветна локација од страна на ова градско претпријатие.

Повеќе: Следната недела акција за бесплатно собирање на кабаст отпад

Ѓорѓиевски: Отвораме нов Противпожарен дом во дел од објектот АД “Цементарница Усје”

Рејтинг на корисник:  / 1

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски и генералниот директор на АД “Цементарница Усје”, Борис Хрисафов, денес го формализираа договорот за искористување на простор од објектот на оваа компанија за отворање на нов противпожарен дом во Кисела Вода.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Отвораме нов Противпожарен дом во дел од објектот АД “Цементарница Усје”

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa