Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Новости

Ѓорѓиевски: Усје го зазеленуваме со 1200 аризонски чемпреси

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода го пошумува ридот над Усје. Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес беше дел од акцијата за засадување на околу 1200 аризонски чемпреси кои ќе го раззеленат овој дел од Кисела Вода.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Усје го зазеленуваме со 1200 аризонски чемпреси

Ѓорѓиевски на увид: Внимаваме на квалитетот на изведбата, проектите треба да бидат трајни

Рејтинг на корисник:  / 0

Увид во градежните активности на улицата “Пушкинова” изврши градоначалникот Орце Ѓорѓиевски. Лично, на терен сакаше да се увери како тече реконструкцијата на оваа фреквентна улица  која веќе се асфалтира заедно со сите нејзини краци.

Повеќе: Ѓорѓиевски на увид: Внимаваме на квалитетот на изведбата, проектите треба да бидат трајни

Ѓорѓиевски: За опожарените-парична помош и привремено сместување ако е потребно

Рејтинг на корисник:  / 5

Веднаш по информацијата за пожар во стан во населбата Бирарија, градоначалникот Орце Ѓорѓиевски пристигна пред зградата каде што се случила несреќата.

Повеќе: Ѓорѓиевски: За опожарените-парична помош и привремено сместување ако е потребно

Жителите на Кисела Вода ќе учествуваат во изготвување на Локалниот еколошки акционен план за животна средина

Рејтинг на корисник:  / 1

Кои, според вас се десетте приоритетни проблеми за решaвање од областа на животната средина? Кои се двете главни причини кои негативно влијаат на животната средина во Општина Кисела Вода? Ова се дел од прашањата од анкетниот прашалник на кои жителите на Општина Кисела Вода можат да одговорат со цел учествуваат при изготвувањето на Локалниот еколошки акционен план за животна средина (ЛЕАП).

Повеќе: Жителите на Кисела Вода ќе учествуваат во изготвување на Локалниот еколошки акционен план за животна средина

40 тони отпад исчистени од депониите кај Теферич

Рејтинг на корисник:  / 0

Од утрово се чистеа трите големи диви депонии во Теферич. Градоначалникот Ѓорѓиевски изврши увид во работата на сезонските работници ангажирани од Општина Кисела Вода и службите на ЈП Комунална Хигиена-Скопје, кои заедно работеа на отстранување на огромната количина на депониран смет. Се чистеше и рачно и со механизација.

Повеќе: 40 тони отпад исчистени од депониите кај Теферич

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa