Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Ѓорѓиевски на средба со амбасадорката на Република Хрватска

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес беше домаќин на хрватската амбасадорка Нивес Тигањ. На средбата во Општина Кисела Вода, Ѓорѓиевски ги презентираше плановите и проектите кои се дел од неговата програма и кои веќе започна да ги реализира.

Повеќе: Ѓорѓиевски на средба со амбасадорката на Република Хрватска

Дел од Кисела Вода утре без електрична енергија

Рејтинг на корисник:  / 0

По добиено известување од ЕВН Македонија АД, ве информираме дека утре, 10.12.2021 год.(петок), без електрична енергија ќе останат корисниците на дел од ул. Ѓорѓи Димитров, ул. 14 Декември бр.1 и 3, ул. Франк Харткорт Манинг и ООУ „Круме Кепески“. Прекинот во снабдувањето со електрична енергија ќе биде во периодот од 11:00 до 12:30 часот.

Повеќе: Дел од Кисела Вода утре без електрична енергија

Соопштение во врска со кампањата Моја земја, мој дом

Рејтинг на корисник:  / 0

Поради големиот интерес за вчераотпочнатата кампања “Моја земја, мој дом”, а со цел да им се излезе во пресрет на граѓаните и да им се олесни процесот на откуп за земјиштето, Општина Кисела Вода преку ова соопштение, нуди одговор на најчесто поставуваното прашање за тоа кое земјиште е опфатено со оваа акција.

Повеќе: Соопштение во врска со кампањата Моја земја, мој дом

Конкурс за учество на обуки на жени од Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Фондација ЦЕЕД Македонија во соработка со Општина Кисела Вода објавува конкурс за учество на жени од Општина Кисела Вода на обуки за развој на следниве вештини и знаења: развој на бизнис идеја и бизнис план, претприемништво и менаџерски вештини, дигитален маркетинг, онлајн продажба и употреба на дигитални технологии.

Повеќе: Конкурс за учество на обуки на жени од Кисела Вода

Ѓорѓиевски :“Моја земја, мој дом” ќе им овозможи на граѓаните целосна сопственост на имотот

Рејтинг на корисник:  / 3

Кампања насловена “Моја земја, мој дом” започна денес во Општина Кисела Вода. Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски одржа прес конференција на која ги изнесе деталите за оваа акција која има за цел да ги стимулира граѓаните кои ги легализирале своите објекти да го откупат и земјиштето, како и дворното место.

Повеќе: Ѓорѓиевски :“Моја земја, мој дом” ќе им овозможи на граѓаните целосна сопственост на имотот

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa