Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Ѓорѓиевски: Усје, Расадник и Драчево добиваат нови градинки

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода обезбедува место за згрижување на преку 400 дечиња со отворање на три нови градинки. Градоначалникот Ѓорѓиевски денес изврши увид во градежните активности во Усје, каде течат подготвителни активности за адаптација со пренамена на објектот.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Усје, Расадник и Драчево добиваат нови градинки

Потпишан меморандум за соработка меѓу Општина Кисела Вода и Универзитетот за туризам и менаџмент-Скопје

Рејтинг на корисник:  / 0

“Каменот си тежи на своето”, истакна ректорот на Универзитетот за туризам и менаџмент при посетата на Општина Кисела Вода, каде оствари работна средба со градоначалникот Ѓорѓиевски. Професор д-р Аце Миленковски, во минатото и самиот градоначалник, детството го минал во Кисела Вода, па го искажа своето задоволство што има можност да соработува со општината која секогаш ќе ја смета за своја матична.

Повеќе: Потпишан меморандум за соработка меѓу Општина Кисела Вода и Универзитетот за туризам и менаџмент-Скопје

Фудбалерот Трајковски ќе гради нов дом во Драчево поради проширување на семејството

Рејтинг на корисник:  / 1

Возбудата што ја носи светот е огромна, но никаде не е како дома! Ова го истакна фудбалерот Александар Трајковски при денешната средба со градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, во Општина Кисела Вода.

Повеќе: Фудбалерот Трајковски ќе гради нов дом во Драчево поради проширување на семејството

Се косат нараснатите тревни површини низ општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Четириесетина сезонски работници ангажирани од Општина Кисела Вода од утрово се на терен. Едновремено, низ сите месни и урбани заедници се косат нараснатите тревни површини. Се работи со засилено темпо со цел убавото време кое претстои, граѓаните да можат да го искористат во парковите и на другите локации предвидени за одмор и рекреација.

Повеќе: Се косат нараснатите тревни површини низ општина Кисела Вода

Ѓорѓиевски: Градежна офанзива-ги решаваме децениските проблеми на жителите на општина Кисела Вода!

Рејтинг на корисник:  / 0

Градежна офанзива отпочна низ улиците во општина Кисела Вода. Започна решавањето на децениските проблеми со дотраената или, на некои места, непостоечката подземна или надземна инфраструктура. Општина Кисела Вода интервенира во сите месни и урбани заедници, а од добрата соработка со Градот Скопје, произлезе реализација и на повеќе крупни проекти кои се во негова надлежност, како што е темелната реконструкција на улицата “Славка Динкова”, за која двата градоначалници, Ѓорѓиевски и Арсовска, вчера ги презентираа деталите.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Градежна офанзива-ги решаваме децениските проблеми на жителите на општина Кисела Вода!

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa