ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerTaraftariumonwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice Girişgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupendik evden eve nakliyatPusulabetpopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerstarzbetbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetklasbahisesenyurt masaj salonubycasinograndpashabetBetkommariobet girişultrabetmariobetBahiscomHiltonbet girişnorabahisbetturkeytarafbetbetkomkonya günlük kiralık evistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetdinamobetGrandpashabetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netwww.istanbulllescort.net/romabetroketbet girişseocasibomcasibommarsbahismarsbahisjojobetCasibomMeritkingbelugabahis1xbet giriştipobetjasminbetholiganbetbetkombetturkey twittertarafbetsekabetmatadorbetbetturkeymariobetCasinolevantdeneme bonusu veren sitelerjojobet girişjojobettipobet twittercasibomcasibombetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahis
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Новости

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Општина Кисела Вода ги пере контејнерите на своја територија

Рејтинг на корисник:  / 0

Од утрово, сезонските работници ангажирани од Општина Кисела Вода се на терен. Се перат контејнерите на ЈП “Комунална Хигиена” низ целата општина. Се дезинфицира и просторот околу нив, каде беа создадени мини депонии. Дезинфекцијата која се спроведува од денес е неопходна за да се заштити населението бидејќи наталожениот смет кој неколку дена стоеше расфрлен по улиците, на високите јулски температури, покрај тоа што е голем естетски проблем и произведе неподнослива миризба во главниот град, е потенцијален извор на заразни болести. Токму затоа, приоритет во перењето се дава на позициите кои се во близина на детски градинки, на автобуските постојки, на главните улици, но ќе се опфатат сите месни и урбани заедници.

 

25-та Седница на Советот на Општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

25-та Седница на  Советот на Општина Кисела Вода

Средствата од “Коријадата” врачени на социјално загрозени семејства

Рејтинг на корисник:  / 0

Како една од активносите по повод 68-от роденден на Општина Кисела Вода во паркот Шопен беше одржана традиционалната ,,Kоријада’’ од страна на Здружението на пензионери на Кисела Вода.

Истата има хуманитарен карактер бидејќи паричните средства што се обезбедија од продажбата на белите печива изработени од пензионерките, денес беа доделени на три социјално загрозени семејства.

Секој човек заслужува пристоен живот и можност за напредок и хуманоста ни помага тоа да го оствариме. Настаните како денешниот се значаен чекор кон изградба на поинакво и посигурно општество. Оттука, Општина Кисела Вода покрај континуираната поддршка и помош на семјствата од социјален ризик и понатаму ќе продолжи да организира слични проекти кои значат помош на оние на кои им е потребна, но и ја засилуваат солидарноста во заедницата.

‘’Топлотен бран 2023’’ во Кисела Вода за заштита од високите температури

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода во соработка со Општинската Организација на Црвен крст–Кисела Вода, започна со спроведување на проектот ‘’Топлотен бран 2023’’.

 

Повеќе: ‘’Топлотен бран 2023’’ во Кисела Вода за заштита од високите температури

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи дваесет и петтата пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи дваесеттата и петтата пленарна седница 14.07.2023 година (петок ) со почеток во 11:00 часот со следниот дневен ред:

Повеќе: Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи дваесет и петтата пленарна седница

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости