Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

И третиот стручно-научен столб ја прифати соработката со Кисела Вода за Меѓународниот конкурс за Расадник

Рејтинг на корисник:  / 0

-Ја поддржуваме секоја намера, идеја или одлука за преземање на активности за разрешување на одредени просторни проблеми по пат на стручен натпревар на идеи, концепти, ставови или решенија и затоа, ја прифаќаме вашата понуда за соработка, истакнаа претставниците на Асоцијацијата на архитекти на Македонија кои одржаа работен состанок со градоначалникот Орце Ѓорѓиевски во врска со изработката на Меѓународен Конкурс за идејно урбанистичко - архитектонско решение за ДУП Расадник.

Повеќе: И третиот стручно-научен столб ја прифати соработката со Кисела Вода за Меѓународниот конкурс за Расадник

И Комората на овластени архитекти и инженери се вклучи во креирањето на Меѓународниот конкурс за Расадник

Рејтинг на корисник:  / 0

Меѓународниот конкурс за конечниот лик за Расадник и понатаму е во фокус на стручната јавност. Грaдоначалникот Орце Ѓорѓиевски, оствари работна средба со претставници на Комората на овластени архитекти и овластени инженери на Македонија, предводени од Претседателката м-р Кристинка Радевски,  д-р Жаклина Ангеловска, член на Собрание од одделението за урбанизам, како и генералниот секретар на Комората, м-р Димче Атанасовски.

Повеќе: И Комората на овластени архитекти и инженери се вклучи во креирањето на Меѓународниот конкурс за Расадник

Средба на градоначалникот Ѓорѓиевски со Шефот на мисијата на ОБСЕ Клеменс Која

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Ѓорѓиевски денес оствари средба со ­Шефот на мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која.На овој работен состанок, се отворија повеќе теми од областа на локалната самоуправа, кои се поврзани со  тековните проекти.

Повеќе: Средба на градоначалникот Ѓорѓиевски со Шефот на мисијата на ОБСЕ Клеменс Која

Темелна реконструкција и парно греење за салата во ООУ “Невена Георгиева Дуња” во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода започна со темелна реконструкција на училишната спортска сала во ООУ “Невена Георгиева Дуња”.

Повеќе: Темелна реконструкција и парно греење за салата во ООУ “Невена Георгиева Дуња” во Кисела Вода

Архитектонските научни авторитети со поддршка за Меѓународниот конкурс за квартот Расадник

Рејтинг на корисник:  / 0

Се отвора соработката меѓу Општина Кисела Вода и научните авторитети од областа на архитектурата во насока на поддршка за изградба на Расадник како кварт за хумано живеење.

Повеќе: Архитектонските научни авторитети со поддршка за Меѓународниот конкурс за квартот Расадник

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa