Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

  • Жителите на Пинтија ќе добијат асфалтирани улици и атмосферска канализација

    Жителите на Пинтија на потегот од ул. „Саса 2“ до крстосницата со „Јабланица“ ќе добијат целосно реконструирана улица.

  • Децата и вработените во објектот „Мимоза“ на ЈДГ „Весели цветови“ ќе добијат подобри услови

    Градоначалникот Филип Темелковски потпиша договор за реализација на проект за енергетска обнова на ЈДГ „Весели цветови“, објект „Мимоза“.

  • Целосно е реновирана спортската сала Независна Македонија

    Општина Кисела Вода во соработка со ЈП „За стопанисување со спортски сали и објекти - Кисела Вода“, целосно ја реновираше спортската сала „Независна Македонија“

  • Градоначалникот Филип Темелковски во Владата на РСМ потпиша договор за набавка на товарно возило – кипер

 

 

Насловна

Општина Кисела Вода и Извидничкиот одред Методи Митевски- Брицо ќе организираат настан:„Извидници -живот во природа и во заедница“

На ден 29.05.2021 година ( сабота ) општина Кисела Вода во соработка со Извидничкиот одред Методи Митевски- Брицо ќе организираат заеднички  настан под мото : ,,Извидници -живот во природа и во заедница “.

Настанот ќе се одржи во сабота со почеток во 10 часот во новиот парк во уз 11-ти Октомври бараки . На настанот ќе учествуваат ученици од основните општински  училишта на возраст од 12 до 14 години во дел од активности кои ќе вклучуваат полигонски компетитивни игри, стреличарство , работилница за рециклирање и друго. Активностите ќе  се одвиваат  на неколку локации во паркот со почитување  на мерките на протоколот за заштита од КОВИД 19  (носење маска, дезинфекциони средства за раце  и дистанцирање) .Настанот ќе се одвива до 12 часот , и истиот има за цел преку активностите да ја прикаже и промовира важноста на екосвеста и еколошката совесност, и оджувањето на заеднички зелени површини ,како новоотворениот парк , чисти и корисни за сите членови на општеството со созадавње на навики за чиста животна средина .На настанот ќе присуствуваат претставници на општинската администрација.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa