Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Кампања за контрола на бездомните кучиња во ООУ „Невена Георгиева – Дуња“

Стручно едукативно предавање се одржа денес за учениците од ООУ „Невена Георгиева – Дуња“, во рамки на регионалната кампања за контрола на бездомните кучиња во балканските земји под мотото „Биди негов херој“.

Во организација на Општина Кисела Вода, Агенцијата за храна и ветеринарство и училиштето, третоодделениците од страна на стручно лице, ветеринарот д-р Димче Велковски од Ветеринарен центар - Скопје, добија совети како правилно да се грижат за своите миленици, колку често треба  да ги носат на ветеринар, колкава е одговорноста да се чува еден домашен миленик и многу други интересни факти поврзани со животните.

По предавањето, учениците имаа можност директно да постават прашања и да добијат одговор од докторот, а им беа поделени и едукативни летоци, како и работна тетратка – водич „За да дознаеш како да станеш херој со Мики и Кате“, кои беа обезебедени од страна на Општината.

На настанот беа присутни претставници од Секторот за образование од Општина Кисела Вода.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa