Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Утре и задутре во Кисела Вода ќе се игра одбојка

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Лубителите на женската одбојка во сабота и недела во спортската сала „Независна Македонија“ во Кисела Вода ќе имаат можност бесплатно да проследат неколку одбојкарски натпревари.

Утре, со почеток во 18:00 часот сениорките на ЖОК „Јанта Волеј“ од Кисела Вода на домашен терен ќе го одиграат вториот полуфинален натпревар против екипата на „Работнички“. На првиот натпревар „Работнички“ го победи тимот на „Јанта Волеј“, со резултат 3-0.

Во недела на финалниот турнир во јуниорска категорија ќе се одиграат 4 натпревари. Со почеток од 11:00 часот силите на теренот ќе ги одмерат „Јанта Волеј“ и „Работнички“, од 12:30 часот ќе играат „Пелистер“ и „Наковски Волеј“ од Струмица. По ова, од 15:00 часот ќе се игра за 3 место, а за 1 место од 16:30 часот.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa