Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

На ул. „Димо Хаџи Димов“ бр.145, Општина Кисела Вода спроведе голема акција за расчистување на мини депонија

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

На барање на граѓаните од урбаната заедница „Кисела Вода“, на тревните површини на ул. „Димо Хаџи Димов“ бр.145, Општина Кисела Вода денеска спроведе голема акција за расчистување на мини депонија.  

Со акцијата за чистење, која ја вршеа 15 општински работници, скастрени беа грмушките и нараснатите гранки на дрвата, кои пречеа на движењето на пешачките патеки. Увид во работните активности изврши претседателот на Советот на Општината, Дарио Шимиќ.

Локалната самоуправа апелира за почитување на јавниот ред и чистота, и воедно ги повикува граѓаните доколку забележат како несовесни граѓани одложуваат отпад на јавни површини истите да ги пријават во Секторот за инспекциски работи во Општина Кисела Вода. 

 

 

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa