Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Честитка од градоначалникот Ѓорѓиевски по повод Божик

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, им го честиташе Божик на сите верници од православна вероисповед кои денес го празнуваат Христовото раѓање.

 

-Бoжик е празник за семејството, празник кој нѐ спојува и потсетува колку е важна слогата во него, колку е важно да се држиме заедно и безрезервно поддржуваме. Божик, исто така е најрадосниот празник бидејќи е симбол на Христовото раѓање, како празник на животот.

Посакувам да има многу љубов и здравје, среќа и бериќет во сечиј дом. Нека секој нареден ден ви биде исполнет со успеси.

Да бидеме сплотени и да имаме разбирање во семејството затоа што тоа е она кое ни дава несебична поддршка движејќи се кон сите препреки и предизвици со кои се среќаваме на нашите животни патеки- честиташе градоначалникот Ѓорѓиевски.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости