Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

„Маваши“ од Кисела Вода освои 7 медали на Меѓународен турнир во карате

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

На Меѓународниот турнир во карате „Фунакоши Гичин опен“ кој изминатиов викенд се одржа во Кисела Вода каратистите на клубот „Маваши“ освоија 7 медали.

Во следните категории со медали се закитија: Ана Љубевска до 32 кг. второ место, Атила Зекири до 36 кг. второ место, Адријан Зекири до 36 кг. прво место, Борјан Стојчевски до 48 кг. трето место, Ива Тасевска – кадет до 54 кг. трето место, Билал Чолович кадет 70 кг. трето место и Марта Димковска 54 кг. второ место.

Ова е уште еден голем успех на каратистите на клубот од Кисела Вода.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa