• Кисела Вода меѓу најуспешните

  Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски и градоначалникот на општина Кисела Вода, Билјана Беличанец-Алексиќ,доделија нови 50 решенија за легализација на дивоградби.

 • Ново училиште во Драчево

  Отворени вратите на на новоизграденото училиште во населбата Драчево ООУ “Рајко Жинзифов, симбол на кинеско-македонското пријателство”

 • Отворена градинка во Црниче

  Градинката “Перуника” е првиот јавен објект кој за греење користи биомаса

 • Кисела Вода доби целосно нов Дом на културата

  Станува збор за целосно, темелно реконструиран објект изграден во 1959 година, руиниран и надвор од употреба од 1990 година.

 

 

Насловна

Дел од Кисела Вода утре без вода

Општина Кисела Вода информира дека утре во временскиот период од 09:00 часот без вода за пиење ќе останат дел од корисниците од високата зона, додека пак намален притисок ќе имаат и жителите на цела населба. 

Од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, информираат дека причината за прекинот во водоснабдувањето е уличен дефект и изведување на водоводен приклучок со пречник од 200 милиметри на улицата „Христо Татарчев“ бб, кај новиот кружен тек во општина Кисела Вода. 

Прекинот во водосанбдувањето ќе трае се додека екипите на ЈП „Водовод и канализација“, Скопје не завршат со активностите за санација на проблемот.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Работилница за лица со посебни потреби во ООУ „Кузман Шапкарев“ https://t.co/Vr1LDA6zzy
O_KiselaVoda Ќе се собира кабастиот отпад во општина Кисела Вода https://t.co/hCawcNLFKD