• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

КУД “Китка“ вечерва на “Три круши 2017“

Вечерва со почеток во 20:30 часот во верско рекреативниот центар “Три круши“ посетителите ќе имаат можност да уживаат во настапот на членовите на културно уметничкото друштво “Китка“ од Драчево.

Тие пред присутните ќе се претстават со изведба на традиционални македонски ора кои се дел од богатата фолклорна ризница на нашиот народ. Инаку, КУД “Китка“ од Драчево дава голем придонес за афирмација на македонскиот фолклор и традиција, претставувајќи го во најдобро светло ширум светот.

Посетителите на оваа културна манифестација која е во организација на Општина Кисела Вода, веќе утре вечер на истата локација и во истиот термин, ќе имаат можност да уживаат во настапот на македонската фолк ѕвезда Сузана Спасовска, со чиј настап ќе биде затворено овогодинешното културно лето “Три Круши 2017“.

Општина Кисела Вода ги поканува сите граѓани да дојдат на уште еден настан кој е дел од богатата концертна програма и да уживаат во изведбата на традиционалните македонски ора, песни и музика. 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda По Бени Нон Стоп, вечерва на Три Круши Блага Петреска и Ѓоко Дончев https://t.co/HqdFdnfLlP
5hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Синоќа одличен концерт на Миле Кузмановски, вечерва Бени и Нон Стоп на "Три Круши 2018" https://t.co/tIQFOH6CPf
O_KiselaVoda Миле Кузмановски вечерва на "Три круши 2018" https://t.co/k1rH2axj1R