• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Општина Кисела Вода објави оглас за материјална поддршка на спортските субјекти кои егзистираат на нејзина територија

Општина Кисела Вода распиша јавен оглас за доделување на матерјална поддршка на спортски здруженија, спортски институции, спортски манифестации и спортски клубови кои егзистираат на нејзината територија.

 

Се повикуваат сите заинтересирани за оваа матерјална поддршка кои со своите програми и активности придонесуваат за развојот на спортот и физичката култура кај децата и младите на територијата на Општина Кисела Вода да аплицираат во предвидениот рок, како би можеле оваа година да го подобрат своето работење. Исто така спортските субјекти кои планираат организација на спортски манифестации на територијата на локалната самоуправа можат да аплицираат.

Имено, рокот за пријавување започна на 31 јануари и трае 5 работни дена, односно заклучно до 06 февруари до 16.30 часот. Пријавите со целокупната документација се доставуваат лично или по пошта на адреса: Општина Кисела Вода, ул. „Петар Делјан“ бр. 17 или во архивата на општината со назнака: Пријава за јавен оглас за материјална поддршка на спортски субјекти и манифестации - Комисија).

Сите заинтересирани за овој јавен оглас пријавата и образецот со упатството за пополнување можат да ги најдат на веб-страната на општината: 

ПРИЈАВА И ОБРАЗЕЦ СО УПАТСТВО

Воедно, доколку на подносителите на апликации за матерјална поддршка им е потребна помош при пополнувањето на пријавата, на 05.02.2018 ден понделник , во 11:00 часот се повикуваат да дојдат во малата сала на Општина Кисела Вода, барака број 8.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Во Кисела Вода одбележани 169 години од смртта на Фредерик Шопен https://t.co/BU62mgfMkD
9hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Денес дел од Кисела Вода без струја https://t.co/KDfxymEbbn
16hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ поставена е нова термоенергетска фасада https://t.co/bc8NQUCzko