• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Градоначалникот Филип Темелковски оствари средба со жителите на Усје

Продолжуваат работните средби на градоначалникот Филип Темелковски по месните и урбаните заедници во Општина Кисела Вода.

За таа цел, вчера градоначалникот Темелковски, во придружба на секретарот на Општина Кисела Вода, Александар Алексовски, како и раководителот на Секторот за месна самоуправа и социјална заштита, Марјан Стојанчевски остварија средба со жителите на МЗ Усје.

На синоќешната средба граѓаните имаа можност пред градоначалникот да ги претстават своите барања, како и проблемите со кои се секојдневно се соочуваат во нивната месна заедница Усје.

Градоначалникот Филип Темелковски на жителите на Усје им најави скорешно изнаоѓање на решение за дел од проблемите. Покрај ова, градоначалникот Темелковски нагласи дека се што е предвидено согласно програмата на Општина Кисела Вода, како и се што е приоритет и е во интерес на граѓаните во иднина ќе биде реализирано.

Воедно, на оваа средба жителите едногласно одлучија Советот на МЗ Усје да брои вкупно 7 члена. Имено, тие избраа и свои претставници кои во периодот од 2018 – 2022 година ќе ги застапуваат нивните интереси. Во советот на МЗ Усје избрани се Марјан Андреевски, Благојче Ивановски, Веле Неделковски, Киро Мицковски, Бојан Стојановски, Родица Анастасова и Силвана Трајковска. За претседател на истиот избран е Марјан Андревски.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Во основните училишта во Кисела Вода почна кампања за спречување на последици од употреба на пиротехнички средства https://t.co/EONRyqv2to
21hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски се сретна со амбасадорот на Франција, Кристијан Тимоние https://t.co/2qa6aG05y7
23hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Сениорките, младинките и кадетките на ЖКК „Бадел 1862“ имаа победнички викенд https://t.co/TmDgW05Jbv