• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Утре дел од Кисела Вода без вода

Општина Кисела Вода информира дека утре од 10:00 часот прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на ул. Виктор Иго, ул. Драга Стојановска и ул. Невена Горгиева - Дуња. 

Од ЈП „Водовод и канализација“ соопштија дека прекините ќе бидат заради водоводен приклучок од Ф 100 мм на ул. Виктор Иго 10. Истите ќе траат се до завршување на работните активности.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Миле Кузмановски вечерва на "Три круши 2018" https://t.co/k1rH2axj1R
18hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Четири концерта на "Три круши 2018" во наредните четири дена https://t.co/yU9EcBjjp6
O_KiselaVoda Дел од Припор денес без вода https://t.co/75A2A7Ovjc