• Реновирана спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево

  Општина Кисела Вода инвестираше во целосна обнова на училишната сала во од ООУ “Св. Климент Охридски”

 • Општина Кисела Вода сади 160 високо стеблести дрва на својата територија

  Општина Кисела Вода спроведува активности за садење на разни видови на високо стеблести дрва за парковско уредување на својата територија.

 • Францускиот амбасадор ја посети општината

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во својот кабинет оствари работен состанок со амбасадорот на Франција, неговата екселенција, Кристијан Тимоние.

 • Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ поставена е нова термоенергетска фасада

  Со завршување на градежните активности ООУ Кирил Пејчиновиќ доби нова термоенертетска фасада

 

 

Насловна

Денес во Кисела Вода се играше фудбал и одбојка

Денес во рамки на Купот на Кисела Вода Св. Георги се играше мал фудбал и женска одбојка.

Во спортската сала Архиепископ Доситеј основците од скопските општини Центар, Бутел, Кисела Вода и Аеродром играа мал фудбал. Фудбалскиот тим составен од ученици од Центар ја победија екипата од Бутел на пенали, натпреварот во регуларниот дел заврши со резултат 3:3. Додека, учениците од Аеродром ги надиграа своите врсници од Кисела Вода, со резултат 2-1. 

Покрај ова, денес во спортската сала Независна Македонија се одиграа и финалните натпревари во женска одбојка. Одбојкарската екипа од Центар ги надигра ученичките од Кисела Вода, со резултат 2:1, 25-19, 17-25, го освои првото место. Додека, на натпреварот за третото место играа Аеродром и Бутел, со резулатат 2:0, 25-19, 25-10. 

Прво место на Купот на Кисела Вода се ученичките од Центар, за второто место се изборија одбојкарките од Кисела Вода, третото место им припадна на натпреварувачките од Аеродром, додека четврти завршија ученичките од Бутел.

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски заедно со секретарот на општината Александар Алексовски го проследи одбојкарското финале на Купот на Кисела Вода Св. Георги. На крајот, Темелковски на најдобрите екипи им додели пехари и медали, додека, Алексовски ги додели дипломите.

Утре во Кисела Вода ќе се игра кошарка и фудбал. Имено, Купот Св. Георги е во организација на Општина Кисела Вода. 

 

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Еко канал на веб страницата на Општина Кисела Вода https://t.co/NeZRpPo2LZ
13hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода за децата во градинките обезбеди 2500 маски за заштита од аерозагадувањето https://t.co/ooFDATKulN
14hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ја реновираше спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево https://t.co/yTyavlkl6o