• Реновирана спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево

  Општина Кисела Вода инвестираше во целосна обнова на училишната сала во од ООУ “Св. Климент Охридски”

 • Францускиот амбасадор ја посети општината

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во својот кабинет оствари работен состанок со амбасадорот на Франција, неговата екселенција, Кристијан Тимоние.

 • Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ поставена е нова термоенергетска фасада

  Со завршување на градежните активности ООУ Кирил Пејчиновиќ доби нова термоенертетска фасада

 • Општина Кисела Вода сади нови 67 дрва на својата територија

  Општина Кисела Вода започна акција за садење на нови 67 разни видови дрва на повеќе локации на својата територија.

 

 

Насловна

Ученици од општинските основни училишта се запознаа со функционирањето на Општина Кисела Вода

Ученици од различни одделенија, од општинските основни училишта: „Круме Кепески“, „Кузман Шапкарев“ и „Рајко Жинзифов“, денеска имаа можност во просториите на Општина Кисела Вода да се запознаат со нејзиното функционирање.

Градоначалникот Филип Темелковски во присуство на претседателот на Советот на Општината, Дарио Шимиќ, секретарот Александар Алексовски и Тодор Костадиновски, член на Советот, на учениците им ги објасни надлежностите на секторите преку кои се подобрува квалитетот на животот на жителите на територијата на локалната самоуправа.

Децата од градоначалникот Темелковски добија одговори на прашањата за кои се интересираа. Тие пријавија проблеми во близина на нивните училишта и места на живеење, за кои од градоначалникот добија ветување за брзо изнаоѓање на решенија за истите.

Покрај ова, учениците ги посетија и работните простории на градоначалникот и претседателот на Советот на Општина Кисела Вода.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Утре ул. Киро Фетак без струја https://t.co/s3wvNho8nX
O_KiselaVoda Во Кисела Вода се одржа Мултимедијален хепенинг на отворен простор https://t.co/5B8VQFyBaA
O_KiselaVoda Награди за најдобрите ученици, спортисти и просветни работници во училиштата и градинките https://t.co/kP5Y15ZpqK