• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Одбојкарките на Јанта Волеј и Планет вечерва ќе ги одмерат силите во Спортската сала „Независна Македонија“

Вечерва одбојкaрскиот клуб Јанта Волеј од Кисела Вода во Спортската сала „Независна Македонија“ ќе ја пречека екипата на Планет од Скопје.

Љубителите на одбојката овој натпревар ќе можат да го проследат во спортската сала „Независна Македонија“ со почеток од 18:00 часот.

-Пролетниот дел го започнавме успешно со победа над екипата Универзитет Тетово во Тетово со максимален резултат 3:0 и моментално се наоѓаме на второто место на табелата.

Со градскиот ривал Планет очекуваме да ја продолжиме победничката серија бидејки во есенскиот дел ги победивме на нивен терен. Сакам да нагласам дека многу добро сме подготвени  во зимскиот период пред се благодарение на добрите услови кои ни се овозможени од страна на Општина Кисела Вода, градоначалникот Филип Темелковски и Одделението за спорт.

Успешно ја претставуваме одбојката во општината и континуирано сме во завршниците на првенството и купот на Македонија. Се надевам дека ќе успееме да се избориме за влез во финалињата и ќе дадеме се од себе да ги освоиме победничките пехари.

Нашиот клуб постојано се надополнува со млади таленти кои почнуваат со одбојкарската игра благодарение на проектот спорт за секое дете кој го реализира Општина Кисела Вода во соработка со нашиот клуб. Се надеваме дека соработката ќе продолжи и дека ќе ја омасовиме одбојката во нашата општина – изјави капитенот на женскиот одбојкарски клуб Јанта Волеј, Моника Јаневиќ.

Имено, овој натпревар кој ќе се одигра денес е во рамки од 11 коло на првата одбојкарска лига на Македонија за жени.

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Во основните училишта во Кисела Вода почна кампања за спречување на последици од употреба на пиротехнички средства https://t.co/EONRyqv2to
22hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски се сретна со амбасадорот на Франција, Кристијан Тимоние https://t.co/2qa6aG05y7
23hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Сениорките, младинките и кадетките на ЖКК „Бадел 1862“ имаа победнички викенд https://t.co/TmDgW05Jbv