• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

На „Три круши 2018“ Наум Петрески и Зуица Лазова одржаа одличен концерт. Вечерва културното лето свечено ќе се затвори со Кристина Арнаудова и Силви бенд

Синоќа во верско рекреативниот центар „Три круши“ одличен концерт одржаа најквалитетните македонски фолк пејачи Наум Петрески и Зуица Лазова.

Брачната двојка Наум и Зуица која зад себе има многу македонски фолк хитови, пред бројната публика која беше видно воодушевена ги испеа познатите песни, Лазарополе, За многу години Македонци, Жал за Деспина, Лено Ленче, Лична Јовано, Утринска, Џумбушлија, Кој ја роди песната...

Додека, вечерва со почеток во 20:00 часот публиката ќе има можност да ужива во прекрасниот глас на нашата најквалитетна македонска поп ѕвезда Кристина Арнаудова и брачното дуо Силви Бенд, со чии концерти свечено ќе се затвори овогодинешното културно лето “Три круши 2018“.

На свеченото затворање на културната манифестација „Три круши 2018“ ќе се обрати градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Утре во Кисела Вода ќе се игра одлучувачки ракометен натпревар за место во плеј оф фазата https://t.co/z4W1DSB7ck
6hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода сади 160 високо стеблести дрва на својата територија https://t.co/FluMSqXHjl
8hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda „Баделки“ без пораз во лигата, вчера со голема разлика ја победија екипата на ЖКК „Крива Паланка“ https://t.co/1e7QHmDxrI
11hreplyretweetfavorite