Денес дел од Драчево без струја

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода информира дека денес во временскиот период oд 09:00 до 11:00 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците на дел од улиците: „Драчевска“ и „Речиште“. 

Прекините ќе бидат поради планирани технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа соопштија од „ЕВН Македонија“.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda На државно првенство во одбојка ООУ „Партенија Зографски“ освои 3 место https://t.co/fWAhJuO63W
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода објави оглас за материјална поддршка на спортски клубови/здруженија и спортски манифестации https://t.co/gwSgAJ6q1q
O_KiselaVoda Велемајсторите Кутиров и Јаќимовиќ одиграа симултанка во Кисела Вода https://t.co/oo0XRaHz9G