Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Општина Кисела Вода објави јавен повик за финансиска поддршка на Здруженија на граѓани

Рејтинг на корисник:  / 2

Во контекст на начелата за зајакнување на соработката со здруженија на граѓани и фондации кои со својата стручност учествуваат во развојот на општината, Општина Кисела Вода објави јавен повик за нивна финансиска поддршка. Локалната самоуправа ќе поддржи програми и проекти на здруженија на граѓани, поединци и институции кои обезбедуваат стимулирање и презентација на вредности и достигнувања од јавен интерес во различни области: култура, спорт, образование, социјала, екологија, здравство, млади, и различни видови активности за лица со посебни потреби на подрачјето на општина Кисела Вода.

Повеќе: Општина Кисела Вода објави јавен повик за финансиска поддршка на Здруженија на граѓани

Серија предавања против сајбер булинг низ училиштата во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Започна серијалот предавања во општинските училишта во Кисела Вода, посветени на препознавање и заштита од сајбер насилство. Во текот на вчерашниот ден, согласно претходно договореното со градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, инспектори од СВР Скопје, од ПСОН Кисела Вода, заедно со претставници на Црвениот крст преку кои се спроведува проектот, одржаа работилница во ООУ “Кузман Јосифовски Питу”.

Повеќе: Серија предавања против сајбер булинг низ училиштата во Кисела Вода

Младиот пливачки репрезентативец Стојановски доби поддршка од градоначалникот Ѓорѓиевски

Рејтинг на корисник:  / 0

Кристијан Стојановски е седумнаесетгодишник од населбата Пинтија. Со пливање се занимава од својата петта година и досега има значајни меѓународни успеси. Денес, овој перспективен пливач кој е регистриран член во македонската Национална Пливачка Федерација и репрезентатитвец на Македонија во далечинско пливање, беше гостин на градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, со кој ги сподели своите достигнувања.

Повеќе: Младиот пливачки репрезентативец Стојановски доби поддршка од градоначалникот Ѓорѓиевски

Зголемена транспарентност- формирано Партиципативното тело за ДУП-от за Расадник во општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Оформено e партиципативно тело од граѓани за идејното решение за ДУП-от за Расадник, кое го иницираше Општина Кисела Вода со цел да се зголеми транспарентноста на целиот процес.

Повеќе: Зголемена транспарентност- формирано Партиципативното тело за ДУП-от за Расадник во општина Кисела Вода

61-от роденден ООУ “Кузман Јосифовски Питу” ќе го дочека реновирано и целосно инклузивно

Рејтинг на корисник:  / 1

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес присуствуваше на свеченоста по повод 60 години од постоењето на ООУ “Кузман Јосифовски Питу”.

Повеќе: 61-от роденден ООУ “Кузман Јосифовски Питу” ќе го дочека реновирано и целосно инклузивно

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa